Kategoria:
 

 Groźny wypadek w miejscowości Skarlin.

26 października 2018 roku kilka minut przed godziną 16 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Nowym Mieście Lub. wpłynęła informacja o wypadku drogowym. Ze zgłoszenia wynikało, że pomiędzy miejscowościami Nawra i Skarlin samochód osobowy czołowo uderzył w drzewo.

Kategoria:
 

  12 października 2018r. do KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze ładowarki teleskopowej w miejscowości Mroczno.

Po przybyciu zastępu OSP na miejsce zdarzenia i po rozpoznaniu stwierdzono, że na drodze gruntowej pali się ładowarka teleskopowa JCB, operator koparki znajdował się w pobliżu, nie uległ żadnym obrażeniom. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru i podaniu prądu wody na palącą się ładowarkę. Po przybyciu zastępu z JRG dowódca przejął dowodzenie i polecił podać drugi prąd piany ciężkiej. Po ugaszeniu pożaru usunięto elementy tapicerki koparki w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. 

Na tym działania zakończono. Straty szacowane są na kwotę 30 tys. złotych. Działania trwały 60 minut.

Kategoria:
 

 W środę 24 października br. w godzinach popołudniowych nad terenem powiatu nowomiejskiego wiał silny wiatr. Stanowisko kierowania KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim w krótkim czasie przyjęło kilka zgłoszeń od mieszkańców powiatu. Do likwidacji skutków silnego wiatru zaangażowano dostępne siły z miejscowej jednostki ratowniczo-gaśniczej i jednostek ochotniczych straży pożarnych. 

Zgłoszenia w większości przypadków dotyczyły połamanych drzew i konarów zalegających na drogach. Do jednego z najgroźniejszych zdarzeń doszło w okolicy miejscowości Jamielnik. Gdzie bardzo duże drzewo przewróciło się na drogę całkowicie ją blokując. 

Do usunięcia przewróconego drzewa zadysponowane zostały jednostki OSP Jamielnik  i Wonna – które skutecznie usunęły zalegające drzewo. Łącznie na terenie powiatu nowomiejskiego strażacy interweniowali 4 razy. 

Kategoria:

 

13 września 2018r. o godzinie 18.28 dyżurny pełniący służbę w stanowisku kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Bratian.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi i Volkswagen. Pojazdami łącznie jechały 3 osoby. W chwili przybycia straży pożarnej na miejscu obecny był patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitym wstrzymaniu ruchu na drodze krajowej oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku osobom. Strażacy oświetlili również teren akcji, zabezpieczyli wyciek płynów eksploatacyjnych oraz zorganizowali wspólnie z policją objazd miejsca wypadku.

Działania strażaków trwały dwie godziny. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby – zostały przewiezione trzema karetkami do szpitali. Straty, które powstały zostały oszacowane na kwotę 13 tysięcy złotych. W akcji uczestniczyli strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Nowym Mieście Lubawskim oraz strażacy z OSP w Bratianie.

Opracowanie: kpt. Marcin Rezmer, KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2019, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S